Bezrobocie

W obecnych czasach poziom bezrobocia w naszym kraju nie stoi na wcale niskim poziomie, co oznacza ze coraz to więcej osób porostu nie ma pracy. W urzędach pracy możemy dostrzec coraz to większe kolejki ludzi czekający po zasiłek a na sklepowych półkach dostrzegamy coraz to wyższe ceny artykułów spożywczych nie wspominając o cenach paliw. Powiatowe urzędy pracy starają się radzić sobie z tym problemem organizując różnego rodzaju kursy i szkolenia. Jednak nie jest to alternatywa gdyż pieniądze na ów kursy i szkolenia również są potrzebne.

Co więc zrobić w dobie panoszącego się kryzysu, kiedy nie ma pieniędzy na życie a pieniędzy na szkolenia brakuje? Rząd od dawna zastanawia się nad pomysłem poprawieni stanu życia ludzi jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydać. Na konferencjach prowadzonych przez partie polityczne słyszymy o różnych opcjach politycznych, ale jak do tej pory żadna partia polityczna nie znalazła złotego środka, który pomógłby ludzi lepiej żyć.

Na przekór tego, co się dzieje w kraju partie polityczne na swoich konferencjach idą na przekór tej sytuacji, która jest obecna i podnoszą podatki oraz likwidują ulgi dla najbiedniejszych. Kursy lub szkolenia kwalifikacyjne z urzędów pracy nie są wstanie zapewnić dobrobytu. Fakt można polepszyć swoje kwalifikacje zawodowe, ale nawet, jeśli ludzi ej polepszają to nie znajdują pracy. Jeśli nasz rząd dalej będzie w ten sposób ogłaszał swoje bezcelowe innowacje na konferencjach prasowych kolejki w naszych urzędach pracy będą z dnia na dzień się powiększały gdyż szkolenia nie są w stanie zapewnić dobrobytu potrzebna jest stała dobra praca dla milionów ludzi. Oczywiście ktoś może powiedzieć trzeba było się edukować, jednak nie jest to żadnym wytłumaczeniem faktycznego stanu, jaki jest widoczny w naszym kraju. To waśnie problem leży w tym, iż wiele młodych ludzi, którzy to skończyli proces edukacji nie może znaleźć ludzi. Młodzi ludzie po studiach maja problem ze znalezieniem pracy to oni chcąc podnosić swoje kwalifikacje poprzez szkolenia i kursy szukają pracy i stanowią większość z osób bezrobotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *